Sem vložte banner

Proměnlivé počasí

Plavby proti proudu

Plavby po proudu

Informační servis

Proměnlivé počasí

Čistota vody

teplota vody

Vodní záchranná služba Pastviny

Počasí pro Pardubický kraj

 

In-počasí

 

TOPlist

 

Aktualizace 22.7. 2021

Změna vyhrazena

 

Sledujte proměnlivé počasí

Otevřená vodní hladina přehrady

Letní půjčovna motorových lodí, elektrolodí a šlapadel provozuje svou činnost venku na vodní hladině Pastvinské přehrady, kterou jednak přímo ovlivňuje bezprostřední stav počasí včetně mnoha extrémních letních projevů a současně výška hladiny nad dnem přehrady.

Přehrada letecky 1 Přehrada letecky 2

Oblačné nebo jasné letní počasí nad Pastvinskou přehradou, kdy málo fouká vítr a nejsou srážky.

Silný vítr může vytvářet velmi nepříjemné vlny na hladině, které mohou také velmi nepříjemně rozhoupávat zapůjčená plavidla na trasách po přehradě.

Plavidla půjčovny nemají střechu, takže přepravované osoby nejsou chráněny proti jakémkoliv srážkám (silný déšť, kroupy, bouřka).

Za extrémních teplot (nízkých i vysokých) musí přepravované osoby používat náležité oblečení (pokrývka hlavy proti přímému slunci, svetr, větrovka).

 

Aktuální stav a předpověď počasí

V rámci bezpečnosti zákazníků plavených v plavidlech po hladině přehrady je nutné sledovat aktuální stav počasí i předpovědi počasí prostřednictvím zpravodajství na internetu, v rozhlase nebo televizi.

Déšť Blesky

Počasí nad Pastvinskou přehradou v podhůří Orlických hor významně ovlivňují nedaleké hřebeny Orlických hor i Jeseníků. Nejen vlastními srážkami nebo větrem, ale i odtokem povrchové vody z Orlických hor řekou Divokou Orlicí, která přitéká do Pastvinské přehrady.

Silný vítr nebo vydatné srážky proto velmi komplikuji plavbu po hladině přehrady.

POZOR: Někdy se různé zdroje v předpovědích počasí pro stejný čas a stejné místo rozcházejí.

 

Výška hladiny v přehradě kolísá během roku

Využití Pastvinské přehrady je víceúčelové, to znamená, že přehrada částečně chrání tok pod přehradou proti povodněmi, částečně nalepšuje průtok pod přehradou za sucha, vyrábí elektřinu ve vodní elektrárně nebo slouží obyvatelstvu k rekreačním účelům, proto může vodní hladina během roku výrazně kolísat v rámci manipulačního řádu přehrady. Dále výšku vodní hladiny v přehradě přímo ovlivňuje vodní stav hladiny řeky Divoké Orlice přitékající do přehrady.

Petrák Loďka

Rekreační využití přehrady za příznivého vodního stavu, kdy za sucha není hladina příliš nízko nebo v očekávání předpovědi povodňových přítoků Divoké Orlice do přehrady.

Led 1 Led 2

Zimní nízký stav hladiny pokryté ledovou vrstvou je připravený na náhlé vodní srážky a tání sněhu v Orlických horách.

 

Některé internetové zdroje o počasí:

http://pocasi.idnes.cz/ Předpovědi počasí na několik dní dopředu, radarové snímání srážek a blesků, plošná předpověď oblačnosti, větru, teploty nad územím ČR.

http://www.chmi.cz/ Portál ČHMÚ s mnoha odkazy informací o počasí v ČR od aktuálních výstrah až po on-line sledování vodních stavů na řekách i nádržích v ČR.

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat